تبلیغات
اس ام اس و جک داستان جدید - نكاتی در مورد مصرف لوازم آرایشی بهداشتی اس ام اس و جک داستان جدید - نكاتی در مورد مصرف لوازم آرایشی بهداشتی
با عضویت در بلاگ از به روز شدن مطالب مطلع شوید

Powered by WebGozar

 
طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

آرشیو

آمار وبلاگ

 

PageRank Checking Icon
 

هر محصولی که برای پاک کردن، جذاب کردن، یا تغییر ظاهر به وسیله مالیدن، ریختن، پاشیدن یا اسپری کردن روی بدن انسان به کار رود، را فرآورده آرایشی بهداشتی گویند. با توجه به فراوانی و افزایش روز افزون مصرف انواع این گونه فرآورده ها چنانچه به صورت صحیح استفاده نگردد و یا در شرایط مناسب نگهداری نگردد، می تواند به مصرف کننده آسیب برساند. این آسیب ها ناشی از فعالیت میکروارگانسیم ها و یا تخریب فیزیک و شیمیائی فرآورده است که سبب صدمه به مصرف کننده و همچنین افت کارایی و تهدید ایمنی را در پی داشته باشد.

لذا توصیه می گردد مصرف کنندگان هنگام مصرف برای حفظ خود و فرآورده به نکات زیر دقت نمایند:
1- هرگز فرآورده آرایشی به طور مشترک استفاده نگردد.
2- به غیر از زمان مصرف، درب آن کاملا بسته نگهداری گردد.
3- دور از نور آفتاب نگهداری گردد. زیرا نور سبب تجزیه مواد نگهدارنده موجود و کاهش اثر آن می گردد.
4- تا حد امکان از بسته بندی کوچک استفاده گردد. بسته بندی کوچک فرآورده را محافظت کرده و از خشکی، آلودگی و ناپایداری تا حدی ممانعت می گردد.
5- افرادی که به فرآورده های آرایشی حساسیت دارند از فرآوردهای هیپوالرژیک که در آزمون حساسیت قابل قبول گزارش شده اند، استفاده نمایند.
6- فرآوردهای آرایشی چشم نسبت به دیگر فرآورده ها عمر مفید کمتری دارند. این به دلیل ایجاد آلودگی توسط استفاده مکرر مصرف کننده است. لذا توصیه می گردد. سه ماه پس از باز شدن آن، تعویض گردد.
7- در صورت خشک شدن از افزودن آب به فرآورده ها خودداری گردد. زیرا آب سبب تخریب مواد نگهدارنده می شود.
8- چنانچه رنگ، بو و شکل ظاهری فرآورده تغییر کرد دیگر قابلیت مصرف ندارد.
9- به دلیل استفاده مکرر در مجاورت هوا و آلودگی ناشی از انگشت جهت بکارگیری (مانند کرمها) امکان آلودگی افزایش یافته و بسیاری از فرآورده ها قبل از تاریخ انقضاء دیگر قابلیت مصرف ندارند. به هر حال عمر مفید فرآورده های آرایشی بهداشتی بستگی به فرمولاسیون طریقه نگهداری و چگونگی مصرف دارد.

منبع: www.nice20.com
با کلیک روی تصویر زیر از سایت ما در گوگل حمایت کنید

 
جمعه 3 شهریور 1391-03:14 ب.ظ